• Światowy Dzień Autyzmu

• W dniu 27 kwietnia 2023r. w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie odbyły się warsztaty z okazji Światowego Miesiąca Autyzmu, które poprowadziły: p. Marta Wojtczak i p. Joanna Kłos z Usług Terapeutycznych – Edukacyjnych „Puzelek” przy naszej współpracy. Hasłem przewodnim spotkania było „Mam spektrum autyzmu – spróbuj mnie zrozumieć”. Celem warsztatów było i upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Uczniowie SPDP i uczestnicy ZRW brali udział w warsztatach doświadczając nadwrażliwości dotykowej, wzrokowej i słuchowej oraz niedowrażliwości sensorycznej czy przebodźcowania. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: gra interaktywna z udziałem robota wydającego polecenia do wykonania. Uczestnicy ZRW bardzo chętnie wyciągali z kisielu przedmioty o różnej wielkości i kształcie. Kolejnym zadaniem było nawlekanie koralików bądź układanie klocków i puzzli w rękawicach o różnej grubości, wielkości. Warsztaty przebiegały w radosnej atmosferze, szczególnie, że część uczniów pani Marta znała osobiście ze szkoły w Barcicach. Na zakończenie uczestnicy zespołów rewalidacyjnych namalowali dłońmi wielkie niebieskie serce , nawiązując do koloru autystów i wystroju sali, tj. niebieskich niezapominajek i niebieskich balonów. Bardzo gorącymi brawami podziękowaliśmy paniom za współpracę i wręczyliśmy prezent wykonany w postaci wyrobów ceramicznych i świecy wykonanej przez uczniów naszej szkoły, podczas zajęć programowych.

Organizatorzy:

Teresa Banasiak