• SPOTKANIE PRACOWNIKÓW SIECI DZIAŁAJĄCYCH PRZY PORADNI PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ W KWIDZYNIE

• W dniu 29.04.2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie pedagogów, psychologów i doradców zawodowych działających przy Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Kwidzynie. Spotkanie prowadziły pani dyrektor Katarzyna Rudnik, pani wicedyrektor Beata Chudoba oraz pani dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Ewa Wojtaś- Śmiejkowska.

Celem spotkania było zapoznanie gości ze specyfiką pracy, funkcjonowaniem szkoły oraz obserwacja uczniów zajęć rewalidacyjno wychowawczych w działaniu. Słodki poczęstunek dla naszych gości przygotowali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod kierunkiem pani Iwony Niepli. Oni również obsługiwali naszych gości.  Goście mieli możliwość zwiedzić szkołę, zaobserwować zajęcia prowadzone z uczniami i uczestnikami zajęć rewalidacyjno- wychowawczych, zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz metodami pracy w kontekście potrzeb uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Czas minął szybko i przyjemnie. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

• XVII Unijny Bieg Osób Niepełnosprawnych w Kwidzynie 22.04.2022

• Nareszcie mogliśmy wziąć udział w zawodach. Po długiej przerwie związanej z pandemią powoli wracamy do normalnego życia. Zawody sportowe to jedno z pierwszych wydarzeń po długiej przerwie. Wszyscy zawodnicy byli bardzo podekscytowani czekającym ich startem.

W Biegu Unijnym naszą szkołę reprezentowali sami mężczyźni:

1. Hantel Patryk
          2. Krawniak Dominik
          3. Wesołowski Jakub
          4. Olszewski Jarosław
          5. Kryger Eryk
          6. Wojtyra Krystian

Wszyscy nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania zaciekle walcząc o zwycięstwo i plasując się wszyscy w pierwszej dziesiątce.

Zwycięzcą całego biegu został Jarosław Olszewski, Patryk Hantel zwyciężył w biegu mężczyzn do lat 18. Dominik Krawniak w biegu mężczyzn powyżej lat 18 zajął trzecie miejsce. Pozostali zawodnicy zajmowali miejsca od czwartego do siódmego.

Wszystkim, którzy wzięli udział w biegu gratulujemy sportowej postawy i zaciekłej walki.

• POLA NADZIEI 2022

• POLA NADZIEI 2022”

10 kwietnia 2022r. z inicjatywy Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych-Hospicjum im. Św. Wojciecha, na deptaku przy ul. Piłsudskiego w Kwidzynie odbyła się impreza charytatywna pn.: „POLA NADZIEI 2022”. Nasza szkoła również w niej uczestniczyła.

Tegoroczna akcja przebiegała pod znakiem wielu atrakcji. Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali m.in.: konkurs plastyczny, malowanie twarzy, występy wokalne i taneczne dzieci, i młodzieży, watę cukrową, popcorn. Dorośli również mogli znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne kiermasze, na których można było zakupić ciekawe prace wykonane ręcznie i słodkie wypieki. To był piękny dzień, a chętnych do pomagania nie zabrakło. Całkowity dochód z imprezy zasilił konto kwidzyńskiego hospicjum.

Anna Kaczmarek-Okońska

Róża Kubiak

• Dzień otwarty szkoły

Dzień Otwarty w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie

W dniu 7 kwietnia w naszej szkole odbył się  Dzień otwarty. Rozpoczął się  uroczystym powitaniem  przez panią Dyrektor Katarzynę Rudnik. Wśród  gości obecni byli: uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Barcic z opiekunem, uczniowie z kwidzyńskich szkół podstawowych wraz z  rodzicami, a także osoby z innych placówek oświatowych.

Goście zwiedzali szkołę, którą zaprezentowały we wszystkich szczegółach obie panie Dyrektorki, Katarzyna Rudnik i Beata Chudoba.

Duże wrażenie  zrobiła ciepła atmosfera i poczucie bezpieczeństwa              w naszej szkole. Bardzo ważnym elementem okazała się różnorodność oferty edukacyjnej: dostępność interesujących modułów Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz urozmaicenie zajęć w Zespołach Rewalidacyjno-Wychowawczych.

Ciekawym doświadczeniem dla przybyłych uczniów była możliwość uczestniczenia w warsztatach, które prowadziły m.in.:

pani Anna Anders- ogrodniczy

pani Anna Kaczmarek- Okońska- z gliny

pani Małgorzata Majewska- kreatywności.

Na pamiątkę obecności w naszej szkole, przybyli uczniowie otrzymali gliniane doniczki wraz z kwiatkiem, które były jednocześnie wytworami ich współpracy podczas warsztatów.

Przyjemnym akcentem była kawiarenka, którą z uczniami przygotowała pani Iwona Niepla. Nasi wyjątkowi kelnerzy dbali o gości, serwowali przyrządzone przez siebie słodkie wypieki.

Dzień otwarty upłynął w przyjaznym klimacie, a goście pożegnali nas uśmiechnięci, pełni pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że nie zapomną              o nas i  podzielą się swoimi wrażeniami z tymi, którzy nie mieli okazji o nas usłyszeć.

Róża Kubiak

Teresa Banasiak