• Turnus rehabilitacyjny w Zakopanym

        • W dniach 16-28 maja 2022 dziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w turnusie rehabilitacyjnym w Zakopanym, zorganizowanym przez p. E. Detko Traczyk i M. Szymańską – Król.

          Pogoda w czasie wyjazdu dopisała. Dzięki temu uczestnicy turnusu mogli podziwiać piękno polskich Tatr. Większość uczestników była w górach po raz pierwszy. Nie należy się więc dziwić, że podczas codziennych około 20 km pieszych wędrówek szlakami górskimi „ochom i achom” nie było końca. Na buziach uczestników widać było radość z przeżywanej przygody oraz zmęczenie spowodowane zaliczanymi kilometrami. Trochę trzeba było się nachodzić ale było warto, gdyż przyroda zapewniła nam piękne widoki kiedy wędrowaliśmy Doliną Chochołowską i Doliną Kościeliską, zdobywaliśmy Smrekowy Staw oraz schronisko Murowaniec, kiedy wędrowaliśmy Ku Dziurze, gdy na Morskim Oku obrzucaliśmy się śnieżkami, gdyż wokół leżał śnieg. Przejazd kolejką na Gubałówkę, skocznia narciarska,  na której trenują nasi skoczkowie, czy centrum Zakopanego przez młodzież nazywane „kroplówki” warte były zobaczenia i trudu podróży przez całą noc.

        • Jubileusz 65 - cio lecia szkoły

        • Jubileusz 65 – lecia szkoły

          Dnia 27 maja 2022r. miał miejsce Jubileusz 65 – lecia istnienia naszej szkoły specjalnej. Na uroczystość przybyli emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego Miasta Kwidzyn, zaprzyjaźnieni z naszą szkołą przedstawiciele różnych instytucji samorządowych, dyrektorzy szkół i placówek szkolnictwa specjalnego z powiatu i gminy miasta Kwidzyn, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 a także dyrektor Kwidzyńskiego Liceum Społecznego. Byli obecni nauczyciele, pracownicy, uczniowie i rodzice uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor Katarzyna Rudnik bardzo ciepło powitała wszystkich przybyłych na tę niezwykłą uroczystość gości. Po części powitalnej i równie ciepłych słowach na temat funkcjonowania naszej szkoły wszyscy zgromadzeni na sali zostali zaproszeni do obejrzenia kilku występów przygotowanych przez uczniów placówki.  Na początku zaprezentowali się uczestnicy zespołów rewalidacyjno-terapeutycznych. Pokazali „Taniec motyli” pod kierunkiem p. Róży Kubiak, p. Joanny Wicik, p. Katarzyny Marciniak, p. Teresy Banasiak oraz osób wspomagających uczniów na wózkach. Grupa teatralna „Fikcja” pod kierunkiem p. Kamili Szwarc-Węckiej, p. Anny Badury, p. Wioletty Wacławskiej-Grzesiak zaprezentowała się z przedstawieniem pt. „Zostaw telefon i chodź”. Był również taniec do baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”, który wykonała klasa I-II A wraz z wychowawczynią p. Anną Okońską-Kaczmarek oraz p. Wiolettą Wacławską-Grzesiak. Pan Jarosław Guz przygotował uczniów z piosenką „Wiktorio, moja Wiktorio” a wspomniana wyżej p. Wioletta przygotowała jeszcze uczennicę do tańca ze wstążkami. Mozaika ceramiczna wykonana podczas zajęć została symbolem upamiętniającym jubileusz. Było pięknie i romantycznie, że z pewnością nie jednej osobie zakręciła się łza w oku. Uwieńczeniem dnia był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Można było również oddać się chwili refleksji przy kronikach szkolnych miedzy innymi wpisem. Przy wspomnieniach i pysznym poczęstunku wszyscy dobrze się bawili.

           

        • Akcja Żonkile 19 kwietnia 2022 roku

        •   20 kwietnia uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję Żonkile upamiętniającą rocznicę powstania w getcie warszawskim. Zorganizowaliśmy w naszej szkole zajęcia upamiętniające to wydarzenie. Wykonaliśmy  papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne na podstawie opowiadania „Strasznie strasznie”.  Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Udział naszej szkoły w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji.

          Anna Kaczmarek-Okońska