• Dzień turystyki 2022

• Żywa lekcja historii

„Żywa lekcja historii” to projekt zrealizowany w naszej szkole dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2023.Uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego oraz uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie wzięli udział w  inscenizacji przeprowadzonej przez grupę rekonstrukcji historycznych "Apis" z Gniewa.  Uczniowie w atmosferze zabawy poznali fakty, anegdoty i ciekawostki historyczne dotyczące naszego miasta i regionu, mieli okazję np. przymierzyć zbroję, sprawdzić ile waży miecz, poznać średniowieczne tańce i stroje.