• Ogólnopolski Program "Trzymaj Formę"

• Szkoła przystąpiła do XVI Edycji Ogólnopolskiego Programu "Trzymaj Formę".

Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Poniżej link do strony programu gdzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat odżywiania i wpływu ruchu na zdrowie.

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
          Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 21.11.2022 r.

Miejsce Akcji: Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kwidzynie

ul. Ogrodowa 2, 82-500 Kwidzyn

Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx.pdf

Partnerzy akcji:

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2022r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście. Jako pierwsi wystąpili uczniowie kl.1-2B  i nauczycielki: pani Anna Kaczmarek-Okońska, pani Kamila Szwarc-Węcka i pani Estera Hejna w kabarecie pt. „Z życia szkoły na wesoło”. W zabawny sposób przedstawili w nim nauczycieli, jednocześnie wyrażając swoje podziękowania za ich serce i wsparcie w drodze do zdobywania wiedzy                 i umiejętności. Uczennice kl. 1-2 A oraz uczniowie kl.1-2B pod kierunkiem pani Wioletty Wacławskiej- Grzesiak  pokazali układ taneczny do piosenki Skolim Parodia pt. „Wyglądasz idealnie”. W repertuarze artystycznym wystąpiły również uczennice kl.1-3C, które pod czujnym okiem wychowawczyni pani Izabeli Karpińskiej  wyrecytowały wiersz pt.  „Nasza pani”. Część artystyczną zakończyli uczniowie kl.3B śpiewając piosenkę zespołu Pectus pt. „Szkoła marzeń”, przygotowaną  przez  panią Anną Kowalską.

Po występach głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Rudnik, dziękując wszystkim pracownikom naszej placówki: „za odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań, profesjonalizm, a także cierpliwość okazywaną zarówno uczniom, jak również koleżankom oraz kolegom”. Życzyła również „dalszej wytrwałości i zapału w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników swojej pracy, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań”. Za szczególne osiągnięcia w pracy dokonała wręczenia Nagród Dyrektora.

Podsumowaniem uroczystości było spotkanie w szkolnej kawiarence, pięknie przygotowanej przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z panią Iwoną Nieplą.   Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście mieli okazję do miłego  i smacznego spędzenia czasu na pogawędkach i  wspomnieniach z dawnych lat.

Organizatorki: Anna Kaczmarek-Okońska

Kamila Szwarc-Węcka

Estera Hejna

Róża Kubiak

• Nakrętki dla Zuzi

• „Nakrętki dla Zuzi” to akcja, którą zapoczątkowała Szkoła Podstawowa w Tychnowach pod kierunkiem pani Marty Kawiak. Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy przyłączyła się do tej kampanii, aby wspomóc terapię Zuzi, uczestniczki Zajęć Rewalidacyjno-Wychowawczych. Koordynatorką w naszej placówce jest wychowawczyni Róża Kubiak. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w zbiórce. „Razem możemy więcej” 😊

Tel. kontaktowy 731680613

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• W dniach 18 - 24 października w naszej szkole odbyło się "Jesienne Święto Pieczonego Ziemniaka". Wszystkie klasy PdP oraz Zespoły Rewalidacyjno - Wychowawcze przygotowały wybraną potrawę z ziemniakiem w roli głównej podczas tygodnia kulinarnego. Odbyły się także wspólne warsztaty plastyczne, podczas których zostały wykonane plakaty zatytułowane "Król Ziemniak". Uczniowie oraz uczestnicy ZRW wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Na zakończenie naszego święta wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, gdzie smażyliśmy ziemniaki i piekliśmy ziemniaki.

• „ PROFILAKTYKA PRÓCHNICY – UGRYŹ Z NAMI TEN TEMAT

• Program edukacyjno-profilaktyczny w zakresie zębów dla młodzieży województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego” realizowanym w naszej szkole przez Klinikę Medyczną ArtMedica w Toruniu.

Projekt jest współfinansowany ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz dotacji celowej (budżetu państwa) w ramach Działania 5.1 „ Programy profilaktyczne”.

Uczniowie i uczestnicy Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie w dniu 16 września 2022 r. w ramach projektu mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych oraz w profilaktycznym badaniu stomatologicznym z instruktażem higieny jamy ustnej.

Podczas warsztatów nasi uczniowie dowiedzieli się jak przestrzegać zasad prawidłowej higieny jamy ustnej, ze zwróceniem uwagi na czynniki ryzyka próchnicy i choroby jamy ustnej związanej ze stylem życia ( m.in. z niewłaściwą dietą), korzystali z materiałów szkoleniowych w postaci modeli jamy ustnej oraz modeli budowy zęba oraz jak ważna jest częsta profilaktyka badań stomatologicznych, a na zakończenie każdy uczestnik warsztatów, otrzymał w prezencie pakiet profilaktyczny: szczoteczkę elektryczną do zębów, pastę do zębów, nici dentystyczne i płyn do płukania ust.

Beata Chudoba