• Podsumowanie projektów

• 20.12.2022 delegacja szkolnej młodzieży uczestniczyła w podsumowaniu projektów uzyskanych  w ramach KFIM i dzięki świetnie zorganizowanym dniu przez Stowarzyszenie Akwedukt. Podsumowanie m.in.dwóch projektów realizowanych  przez naszych uczniów: "Emocje mają moc! "i "Sensoryczna książka". Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w tym dniu, spędzenia czasu w kreatywny sposób. Było pysznie, atrakcyjnie i bardzo miło.🥰👏👍 Dziękujemy.

• Dzień porozumiewania się bez przemocy

• 14.12.2022 r.  naszej szkole p. Ania Kowalska, p. Tomasz Zawadzki  i p. Monika Kijewska zorganizowali Dzień porozumiewania się bez przemocy. Gościliśmy tego dnia strażnika miejskiego - p  Mirka z Bellą. Uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych z wykorzystaniem środków dydaktycznych pozyskanych w ramach KIM dzięki Stowarzyszenie Akwedukt. Projekt pt. " Emocje mają moc". Znamy konsekwencje stosowania przemocy, cyberprzemocy i będziemy starać się przestrzegać ustalonych normalnie i zasad.🙂

• Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „Ja tu jestem i potrafię” pod patronatem senatora RP Leszka Czarnobaja

• 10 grudnia 2022 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbyła się spartakiada dla dzieci i młodzieży. Organizatorami z ramienia Fundacji „Ja tu Jestem” oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy były p. Ewa Detko Traczyk oraz Małgorzata Szymańska-Król. Patronem spartakiady był senator RP Leszek Czarnobaj.

W spartakiadzie wzięło udział 7 drużyn: Przedszkole Integracyjne w Kwidzynie, Przedszkole przy SOSW w Barcicach, Dzieci uczestniczące w projekcie „ Za życiem” realizowanym w SOSW Barcice, Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Kwidzynie, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w Kwidzynie, Fundacja „Ja tu jestem” w Kwidzynie.

Spartakiada wyróżniała się zaciekłą rywalizacją. Wszystkie dzieci oraz młodzież walczyli o jak najlepsze wyniki. W efekcie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów i wszystkich należało wyróżnić złotymi medalami.

Podziwiając sportową rywalizację swoich pociech rodzice mogli w punkcie konsultacyjnym zorganizowanym na terenie miejsca zawodów porozmawiać ze specjalistami: psychologiem i specjalistą integracji sensorycznej Joanną Jasińską, pedagogiem i prezesem fundacji „Ja tu jestem” Aliną Niszczak, pedagogiem i dyrektorem Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie Katarzyną Rudnik a także z logopedą Patrycją Kwiatkowską.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Leszek Czarnobaj Senator RP, Jerzy Śnieg – przewodniczący Rady Powiatu, wice starosta powiatu Kwidzyńskiego p. Jerzy Wasiak, Piotr Widz Burmistrz Miasta Kwidzyna, Danuta Chodorowska dyrektor SP nr 6 w Kwidzynie, Katarzyna Rudnik dyrektor Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie, Alina Niszczak prezes Fundacji „Ja tu jestem” w Kwidzynie, przedstawiciele Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie: Hanna Krajnik, Katarzyna Kostro.

Od wielu lat na terenie naszego miasta nie mogła odbyć się żadna impreza o takim charakterze. W tym roku udało nam się przeprowadzić zawody dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta w Kwidzynie, który nieodpłatnie udostępnił obiekt na zawody oraz wraz ze Starostwem Powiatowym w Kwidzynie zadbał o drobne upominki dla zawodników. Imprezę wsparła również Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie , dzięki której o bezpieczeństwo zawodników dbali wolontariusze – studenci dwóch grup pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego . Pomocą przy organizacji służyli również dyrektor i nauczyciele Szkoły podstawowej nr 6 w Kwidzynie udostępniając sprzęt sportowy. Wszystkim, dzięki którym Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „Ja tu jestem i potrafię” mogła się odbyć składamy gorące podziękowania.

E. Detko Traczyk

• MIKOŁAJKI

• 06.12.2022r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj z pomocnikami i ze śnieżynkami. Byli to wolontariusze z ZSZ nr1 pod opieką p. I. Karpińskiej i p. K. Opackiej. Oglądaliśmy taniec śnieżynek, śpiewaliśmy wspólnie kolędy przy akompaniamencie gitary. Mikołaj sprawdził nasze wiadomości o nim samym rozwiązując quiz w aplikacji Kahoot. Byliśmy grzeczni zatem otrzymaliśmy prezenty.  Robiliśmy wspólne zdjęcia Mikołajem. Potem wszyscy udaliśmy się do innej sali, by wspólnie świętować mikołajki. Mogliśmy prezentować nasze umiejętności wokalne śpiewając kolędy i świąteczne piosenki. Chętnie wykonywaliśmy kartki świąteczne z życzeniami, rozwiązywaliśmy łamigłówki i labirynty. Braliśmy udział w wielu zadaniach i konkursach. Był to dzień pełen radości i wrażeń.

Organizatorzy: Iza Karpińska,

Ania Kowalska,

Anita Mańkowska.

•  Nadchodzą święta czas stroić choinki
        • Nadchodzą święta czas stroić choinki

• Na „Mikołajki” czyli 6 grudnia 2022r udaliśmy się do siedziby Starostwa Powiatowego w Kwidzynie żeby wprowadzić świąteczną atmosferę i ubrać bożonarodzeniowe drzewka.

Przygotowywaliśmy się do tego przez trzy tygodnie przygotowując w szkole zawieszki na choinkę.

Głównymi wykonawcami wszystkich ozdób byli nauczyciele: p. Ewa Detko Traczyk, Iwona Malarczyk, Anita Mańkowska, Małgorzata Szymańska-Król oraz dzieci: Jarosław Olszewski, Jakub Wesołowski, Monika Korzyńska, Natalia Korzyńska, Amelia Szulc.

W dniu św. Mikołaja ci sami uczniowie pod kierunkiem p. E. Detko Traczyk i M. Szymańskiej – Król w budynku Starostwa Powiatowego w Kwidzynie ubrali dwie choinki wykorzystując tylko ozdoby wykonane z naturalnych tworzyw. Choinki prezentują się przepięknie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w wykonaniu ozdób choinkowych.

Uczniowie, uczestnicy zajęć rewalidacyjno wychowawczych, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie życzą wszystkim pracownikom oraz petentom Starostwa Powiatowego w Kwidzynie szczęśliwych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

E. Detko Traczyk

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• 21.11.2022 r wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole było bardzo ciekawe i udane. 🙂👍💙 Uczniowie oraz uczestnicy zajęć wykazali się zaangażowaniem i aktywnością.