• Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia dnia 20 grudnia 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział niemal wszyscy uczniowie ze szkoły. Atmosfera była radosna ale i skłaniała do refleksji. Przepiękne śpiewy rozgrzały serca wszystkim słuchaczom zebranym w sali. Kolędy i pastorałki śpiewane były solo i zespołowo, niekiedy z użyciem instrumentów muzycznych bądź specjalnych rurek z których wydobywały się dźwięki. Mogliśmy usłyszeć takie kolędy jak: „Dzisiaj w Betlejem”, ,,Wśród nocnej ciszy”’, „Do szopy hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” oraz pastorałki: „Świeć gwiazdeczko mała świeć” oraz „Rokiczanka”. Oprócz kolęd i pastorałek usłyszeliśmy także dwie piosenki świąteczne: „To święta” z repertuaru zespołu Boys i „Merry Christmas Everyone” Shakin Stevensa, która została zaśpiewana w języku angielskim przez jednego z uczestników konkursu. W trakcie obrad muzycznego Jury czas umilił wspólny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych przy barszczu, pierogach, krokietach i innych potrawach wigilijnych. Tego dnia nie łatwo było wytypować laureatów konkursu. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie z uwagi na wysoki i wyrównany poziom przygotowanych prezentacji muzycznych. Ostatecznie pierwsze miejsce wyśpiewali ex aequo wszyscy uczestnicy konkursu. Za swój występ każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobną nagrodę – długopis ze świątecznym motywem oraz czekoladkę. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu uczniów do występu w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Uroczystość zaszczycili p. Marek Kordowski i p. Barbara Kłodowska - Przyjaciele naszej Szkoły, którzy wręczyli uczniom świąteczny kupon na pizzę i wybrany napój do Pizzerii Don Corleone w Kwidzynie.

W trakcie szkolnego, świątecznego spotkania zaśpiewaliśmy także 100 lat z okazji 19 urodzin Julii z ZRW 4 oraz 22 urodzin ucznia Mateusza z klasy III D SPDP. Były torty od Solenizantów oraz życzenia od całej społeczności uczniowskiej.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim zdrowia, miłości, ciepła rodzinnego oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku 2023.

Organizatorzy:

Małgorzata Hańdziuk