• Tworzymy własną grę planszową

• Na zajęciach w bibliotece uczniowie naszej szkoły: Zuzia, Eryk, Kacper , Krystian i  Dominik pod kierunkiem Pani Wandy stworzyli własną grę planszową. Dobrze się przy tym bawiąc.  Do naszej gry  wykorzystalismy 10 zagadek pochodzących z książek" CZYTAM OD A DO Z "-Anny Sójki oraz "TYSIĄC ZAGADEK"- Barbary Lewandowskiej . Uczniowie przygotowali także instrukcję zawierającą zagadki i zasady gry.

Wanda Archutowska

• Kwidzyński Bieg Unijny

• Jak rok rocznie od wielu lat, tak i w tym roku 21 kwietnia 2023r wzięliśmy udział udział w Biegu Unijnym. Reprezentantami naszej szkoły byli:

1. Korzyńska Monika – I m

2. Korzyńska Natalia – I m

3. Depta Agata – II m

4. Szulc Amelia – II m

5. Hantel Patryk – II m

6. Krawniak Dominik

7. Wesołowski Jakub

8. Kryger Eryk

9. Wojtyra Krystian – I m

10. Falkowski Dariusz – I m

11. Gałkowski Grzegorz

12. Szemraj Oskar – II m

W tym roku zdobyliśmy prawie wszystkie medale i jesteśmy z siebie bardzo dumni. Krystian Wojtyra i Patryk Hantel walczyli na ostatnich metrach o zwycięstwo w biegu. Krystian finiszował troszkę szybciej i zdobył I miejsce zaś Patryk zajął II miejsce. Wśród dziewcząt najszybsza była Monika Korzyńska – I m a tuż za nią na II m Amelia Szulc. W kategorii wiekowej do lat 18 wśród chłopców zajmując I m był Falkowski Dariusz zaś wśród dziewcząt zwyciężyła Korzyńska Natalia – Im a na drugim miejscu uplasowa, wszyscyła się Agata Depta. Oskar Szemraj w kategorii wózków ręcznych zdobył II miejsce.

Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg i uplasowali się w czołówce wszyscy wię są zwycięzcami. Serdecznie gratulujemy !

• Dzień otwarty w szkole

• Szkoła Specjalna Przysposabiająca do pracy w Kwidzynie zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty szkoły 20 kwietnia 2023r w godz. 9:00-11:00. W czasie wizyty bedzie można zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem szkoły. Serdecznie zapraszamy.  Prosimy o potwierdzenie wizyty w sekretariacie szkoły

• Gdyby jajko mogło mówić - w oczekiwaniu na święta wielkanocne.

• 30 marca i 5 kwietnia  w bibliotece szkolnej odbyły się dwa przed świąteczne spotkania. Na których   uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać opowiadania Renaty Piatkowskiej pt. "Pisanki". Na zajęciach młodzież poznała wiele ciekawostek związanych z tradycją malowania pisanek oraz kilka świątecznych  zabaw z jajkami,w ktore kiedyś bawili się nasi dziadkowie.  Wszystkie klasy oraz zespoły rewalidacyjne spotkały się również 5 kwietnia na śniadaniu wielkanocnym. Na wszystkich stołach gościły tradycyjne świąteczne potrawy, nie było końca wzajemnym odwiedzinom w klasach, składaniu sobie życzeń i uśmiechom. Był to odmienny ale dla wszystkich miły dzień wprowadzający nas w atmosferę świąt.