• Dyskoteka Andrzejkowa

• 30 listopada w pubie Schron odbyła się dyskoteka andrzejkowa, na której świetnie bawili się uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach.

Tak wspaniała zabawa nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy: Właściciele Sieci Sklepów Borys w Kwidzynie, właściciel Restauracji La Cantina oraz Akademia Zdrowego Oddechu Andrzej Hejna, którym bardzo dziękujemy.

Estera Hejna

• Mikołajki w ZRW

• 5 grudnia wszystkie zespoły rewalidacyjno- wychowawcze spotkały się, aby wspólnie świętować Mikołajki. Spotkanie rozpoczęło się mikołajkowym porannym kręgiem podczas którego uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z atrybutami kojarzącymi się z Mikołajem i z nadchodzącymi świętami.

Uczestnicy zajęć chętnie współpracowali podczas zajęć plastycznych podczas których ozdabiali ubranka Mikołaja watą i za pomocą klamerek zawieszali je na linkach na gwieździstym niebie.

Zajęcia odbywały się w wesołej i miłej atmosferze której towarzyszyły świąteczne piosenki i śmiech dzieci. Dużo radości sprawiło uczestnikom wyjmowanie z dużego worka słodkich upominków.

Tego dnia uczestnicy zajęć byli bardzo aktywni, okazywali dużo pozytywnych emocji.

• W tym roku uczniów naszej szkoły Mikołaj odwiedził dwa razy.

Kilka dni przed Mikołajkami uczniowie znaleźli w swoich klasach list z Bieguna Północnego. Do listu dołączone były zadania o których wykonanie poprosił Mikołaj.

W śród zadań znalazły się świąteczne krzyżówki, rebusy, labirynty, kodowane obrazki, loteryjki i prace plastyczne.

Kiedy 6 grudnia uczniowie przyszli do szkoły w swoich klasach w zrobionych własnoręcznie butach znaleźli słodkie upominki.

• Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

• Trzeciego grudnia świętowaliśmy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Trzeciego grudnia postanowiliśmy przedstawić efekt końcowy wielogodzinnych spotkań teatralnych. Trzeciego grudnia na deskach Sceny Lalkowej imienia Jana Wilkowskiego odbyło się przedstawienie pt. "Nieróżni - każdy jest inny".

Spektakl ten to propozycja twórczego odkrywania świata książki poprzez tzw. teatr angażujący, którego celem jest jednoczenie społeczności oraz oddawanie głosu osobom niesłyszanym, a także budowanie wspólnoty myśli i wartości. Teatr ten składa się z młodzieży z różnorakimi niepełnosprawnościami oraz młodzieży w pełni sprawnej, która pragnie za pomocą narzędzi teatralnych opowiedzieć historię swojej zbiorowości oraz własną, a także uświadomić sobie kim jestem, co potrafię i że "inny" nie oznacza "zły", "gorszy" czy "nieużyteczny".

Bycie innym, wyjątkowym to dar i jako taki powinniśmy nauczyć się go doceniać.

„Projekt dofinansowano w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2023"

• "Nieróżni - każdy jest inny"

• W ramach projektu "Nieróżni - każdy jest inny" przeprowadzonych zostało sześć warsztatów teatralnych opartych na fabule książki Carlo Collodi Pinokio, podczas których uczniowie mieli okazję poznać tajniki powstawania spektaklu teatralnego oraz spróbować swoich sił w sztuce aktorstwa. Grupy, w oparciu o utwór literacki, przygotowały własny scenariusz, autorską scenografię i instrumenty muzyczne. Efekt końcowy ich spotkań tj. przedstawienie teatralne zaprezentowali na deskach Sceny Lalkowej im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest teatr oraz jak dzielone są prace w instytucji, kim jest reżyser, inspicjent, kto tworzy scenografię i jak się to robi.

"Nieróżni" - to propozycja twórczego odkrywania świata książki poprzez tzw. teatr angażujący, którego celem jest jednoczenie społeczności oraz oddawanie głosu osobom niesłyszanym, a także budowanie wspólnoty myśli i wartości.