• Świąteczne spotkanie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych

• 26 marca odbyło się spotkanie świąteczne dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Sala została odświętnie przygotowana, a wszystkich przywitały odgłosy wiosennej przyrody.

Na początek była praca. Usprawnianie odruchu chwytnego oraz różnorodne aktywności ze świątecznymi symbolami: dotykanie, głaskanie, wąchanie, wyszukiwanie, przekładanie z ręki do ręki przedmiotów z koszyczka wielkanocnego. Uczestnicy wyszukiwali ręką ukrytych jajek styropianowych w pojemnikach napełnionych różnorodnymi fakturami np. rafią, ryżem. Mieli także możliwość doświadczania wielozmysłowej stymulacji poprzez obserwację, dotykanie, wąchanie oraz smakowanie wielkanocnych przysmaków: jajek, babki wielkanocnej, rzeżuchy, sałatki jarzynowej, pachnącego chleba.

Była również galaretka owocowa, ponieważ ją uwielbiamy. To w niej wszyscy wykrawali świąteczne kształty kolorowymi foremkami.

Na zakończenie wyjątkowego spotkania, każdy miał możliwość zrelaksowania się przy muzyce.

Andżelika Rejman

• Świąteczne warsztaty dla uczniów naszej szkoły

• 25 marca odbyły się warsztaty świąteczne dla wszystkich uczniów. Uczniowie zostali zapoznani z celem spotkania i wspólnie omówili sposoby przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej aktywności twórczej i wykonania wianków wiszących bądź leżących o różnej wielkości. Korzystali z rozmaitych ozdób, jak również różnorodnej roślinności zgromadzonej specjalnie na te okazję. Każdy wianek był niesamowitym arcydziełem.

Spotkanie przebiegało w miłej, aczkolwiek pracowitej atmosferze z niezwykłym zaangażowaniem ze strony uczniów.

Andżelika Rejman

• Dzień Kobiet i Mężczyzn

• Na zajęciach przysposobienia do pracy uczniowie upiekli babeczki o różnych smakach, a także barwnie je udekorowali. Składając życzenia z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, częstowali całą społeczność naszej szkoły wcześniej przygotowanymi słodkimi upominkami.

Było przepysznie :o)